Pončo / přístřešek Sea to Summit Ultra-Sil Nano Tarp Poncho
Ultralehké pončo, přístřešek a podložka v jednom! Neuvěřitelně lehké a skladné!
Informace o produktu
- Výrobce: Sea to Summit
- Kód produktu: APONCHO15DLI
- EAN: 9327868042197
Sea To Summit Nano Tarp Poncho je univerzální ultralehké pončo a přístřešek/podložka v jednom! Neuvěřitelně lehké, skladné a překvapivě odolné!
VLASTNOSTI
- ultralehké multifunkční pončo
- z moderního lehkého skladného a voděodolného materiálu Ultra-Sil, dvojité podlepené švy a PU zátěr
- ochrání Vás i Váš batoh před deštěm
- ergonomická stahovací kapuce je vybavena kšiltem
- lze použít i jako přístřešek (též v kombinaci s hamakou) a při zvýšené opatrnosti na odření i jako podlážku např. pod plachtu
- při použití jako pončo lze postranní patenty sepnout či rozepnout kvůli odvětrávání, zadní část lze pozvednout, aby ji menší postavy nevláčely po zemi
- postranní očka pro provlečení lanka při použití jako přístřešek
PRO POUŽITÍ JAKO PŘÍSTŘEŠEK DOPORUČUJEME NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ
- stanové kolíky 8 ks
- lehké, ale pevné lanko cca 10-15 m, nastřihané dle potřeby např. na kousky 1 m, 2 m a dále alespoň jeden vícemetrový
- volitelně trekové hole, které rozšíří možnosti stavění přístřešku
- volitelně podlážku Tyvek
- volitelně mini karabinky pro snadnější odepínání lanka, zejména v místě vstupu pod přístřešek
Pokud plachtu nepotřebujete, ale chcete odolné a lehké pončo, doporučujeme Sea To Summit Ultra-sil Nano Poncho.
Parametry
Rozměry po sbalení | 12 x Ø7 cm |
---|---|
Rozměry | 145 x 265 cm |
Materiál | 15D Ultra-Sil® Nano silikonizovaný nylon (1200 mm) |
Hmotnost | 197 g (zváženo v Pod 7 kilo) |
Parametry
Rozměry po sbalení | 12 x Ø7 cm |
---|---|
Rozměry | 145 x 265 cm |
Materiál | 15D Ultra-Sil® Nano silikonizovaný nylon (1200 mm) |
Hmotnost | 197 g (zváženo v Pod 7 kilo) |
Recenze (24)
Pro vkládání recenzí je nutné se přihlásit.
Recenze
- V silnějším větru má tendenci se rozepínat. Po přepásání má tendenci Ti zatékat do bot.
- V silnějším větru má tendenci se nadzvedávat a to není příjemné. To pláštěny s rukávy nedělají
- Když ho chceš nasadit přes batoh sám bez pomoci tak na to potřebuješ grif abys přetáhl za zády pláštěnu za batoh.
- Toto velmi tenké poncho má tendenci se roztrhnout. A když jdeš krajinou tak určitě projdeš i kolem keřů apod.
- Absence rukávů není úplně příjemná
Výhody:
- skladnost
- méně se zapotíš během chůze v dešti než s velkou pláštěnou.
Po absolvování 1200km koupím sice těžší ale funkčně lepší pláštěnu z nejmenovaného shopu která bude za zlomek a pořídím si jen plachtu, ne poncho.
3. 1. 2025 09:24
3. 4. 2024 16:15
díky za recenzi. Zkusíme poradit, jak se vypořádat s prokapáváním vody kapucou. Šňůrku kolem kapuce je první nutné zatáhnout nadoraz a dále se buď do kapuce zastrčí treková hůl, kolem které se šňůrka napevno obmotá, nebo je třeba šňůrku vytáhnout pomocí lanka např. k nějaké větvi. Když se kapuce nevypne do výšky, ale je pouze volně na ploše ponča, udělá se Vám na místě jezírko a tím pádem Vám dovnitř může zatékat. Do e-mailu zasíláme navíc fotky. Snad to pomůže.
Pod 7 kilo
23. 5. 2024 17:33
14. 1. 2024 15:12
2. 1. 2024 01:11
Na rozdíl od stavění stanu, který se staví obvykle na rovném plácku, výhoda ponča je, že jej lze postavit v podstatě v jakémkoli terénu. Často totiž rovný plácek v horách nenajdete, zvláště, chodíte-li off-trail. Velkou výhodou je, že jej můžu postavit tak, abych byla zcela nenápadná – například když spím někde poblíž pasteveckých osad nebo podhorských vesnic, strašně nerada bych, aby mě někdo našel bivakovat. Jako holka, co miluje hory nacházející se v zemích s patriarchální mentalitou, ocením tuhle možnost určitě víc než většina mužů nebo obecně lidí, kteří chodí značené treky, zejména v západním světě. Můžu si přístřešek postavit dokonce v houštině vedle cesty (v houští si vyšlapu prostor, v němž plachtu napnu) a lidé jdoucí okolo mě neregistrují. Další velkou výhodou pro mě je, že v něm nejsem uzavřená jako ve stanu a vidím proto kolem sebe. Cítím se tak mnohem bezpečněji, protože o případné nechtěné návštěvě, např. medvědí, vím rozhodně dřív než kdybych byla v uzavřeném prostoru.
Zvládla jsem pod ním vícekrát i nárazový vítr o síle přes 120km/h, k tomu je však zapotřebí kvalitního upevnění (zejména dobré stanové kolíky, ale přístřešek lze uvázat i k pevným předmětům jako jsou stromy, skály apod.). Při stavbě je na prvním místě zcela zásadní výběr terénu – je potřeba přemýšlet o tom, jak fouká vítr a kudy poteče voda, strhne-li se pořádný slejvák (nejen, kudy bude stékat z plachty, ale také, kudy se povalí po zemi). Další zásadní věc při stavění je, aby byla plachta pevně napnutá a netvořila se v dešti na tarpu jezírka. Proto je potřeba pončo vypnout i za kapuci. Materiál sice působí subtilně, ale vydrží víc než se zdá. Z vlastní zkušenosti odhaduju životnost tarpu na 200 – 300 nocí, záleží na způsobu, jak s ním zacházíte. Já jsem trochu pankáč a dávám mu zabrat, šetrnějším lidem určitě vydrží déle než mně (200-250). Nicméně vždycky s sebou nosím KPZ se samolepicí záplatou (Tear Aid), takže v případě průšvihu můžu pončo snadno opravit. Pro zvýšení komfortu používám v kombinaci s kvalitním bivakovacím vakem (High Point Super Light Cover). Vzhledem k tomu, že za dobrého počasí spím nejraději pod širákem, mi tahle kombinace umožňuje větší svobodu a variabilitu bivakování. A zároveň se nemusím bát, když při stavbě udělám nějakou chybku, která by mi spánek pokazila.
Na svém prvním pětiměsíčním treku jsem pončo/tarp používala zejména jako pláštěnku pro sebe i batoh. Stavět tarp tak, abych se na něj mohla spolehnout, mi chvíli trvalo. Dnes jej jako pláštěnku používám spíš na kratších výletech, a na delších nebo náročnějších trecích dávám přednost membránovému oblečení. Pončo/tarp ale s sebou beru všude, stal se mi za ty roky tak trochu domovem na cestách a vím, že s ním můžu zvládnout ledasjaké plískanice. Mít ho s sebou pro mě zkrátka znamená bezpečnou noc.
(Autorka recenze dlouhodobě a zátěžově testuje vybavení pro Pod 7 kilo, občas ji můžete potkat v kamenné prodejně. Více recenzí, gear listů a tipů na cesty můžete najít na jejím blogu Viktorčina Cesta tam www.ultraviktorka.net)
16. 12. 2022 17:15
pevnost
tarp i pončo v jednom
27. 9. 2022 13:09
20. 8. 2022 20:46
Věci, které musím dořešit a všem nakupujícím dopředu radím:
1) šňůrky na uchycení
1.1 karabinky budou lepší řešení než neustále uvazování šňůrek/provázků (aneb karabinky na provázcích budou tvůj nejlepší kamarád v dešti).
2) noste s sebou kolíček, klipsku nebo zkrátka něco, čím při využívání jako tarp zamezíte tomu, aby vám kapuce nabírala vodu (zamotáte kapuci, zcvaknete a je po nedobrovolném koupání)
Materiál je neskutečně pevný, trochu klouzavý. Asi takhle nějak si představuji materiál neviditelného pláště ze světa Harryho Pottera. Až na to teda, že SeaToSummit ho dělají jen ve dvou hodně křiklavých barvách :-)))
6. 7. 2022 17:45
8. 7. 2022 15:26
Inak materiál pevný, po časom používaní vôbec nie je vidieť známky opotrebenia. Ako tarp použité jeden krát.
8. 5. 2022 18:39
30. 3. 2022 15:24
Jako tarp se dá postavit do různých tvarů. Je to i zábava to zkoušet a postavený a sbalený je bleskově pokud už máte svůj oblíbený tvar. Nejsem zvyklý spát jen pod tarpem tak mi v noci vadí stálý proudící vzduch do obličeje, ale to je obecná věc a ne chyba kusu. Za sebe doporučuji. Pláštěnka a plachta na spaní v jednom s tou hmotnosti a rozměrem je bomba. Dalo by se vodnímu sloupci trochu pomoct nějakou impregnací? To prolínání vlhkosti mě udivilo a sráží hvězdičku.
20. 1. 2022 21:09
24. 1. 2022 12:49
14. 12. 2021 04:54
děkujeme za recenzi. Mrzí nás, že vás pončo použité jako tarp zklamalo.
Máte pravdu, že silný vítr s plachtou dokáže pořádně zalomcovat. Přidáváme pár tipů pro použité v silném větru (máme ho otestované i v nárazech nad 100 km/h):
- Pončo je třeba co nejpevněji vypnout, aby byl minimální prostor pro lomcování. Pokud stavíte na trekovky, můžete je v průběhu noci prodloužit pro zvýšení pnutí.
- V trávě skvěle drží plastové kolíky Swiss piranha. Na cesty je kombinujeme s univerzály MSR Mini Ground Hog.
- Velmi důležitá je volba místa. Pončo je vhodné stavět s využitím místních podmínek - velké kameny, stromy, turistické lavičky atd. Někdy je vhodné místo i upravit např. vytvořením improvizované zídky z kamenů.
- S pomocí kamenů lze také zatížit kolíky.
Problém s odvazováním provázků lze vyřešit pořízením malých karabinek a navazováním provázku na ně. Pak nemusíte nic rozvazovat, jen odepnete karabinky.
Lehký stan s podlážkou je uživatelsky jistě komfortnější řešení. Pokud oceníte nižší hmotnost, i s pončem lze dle našich zkušeností fungovat dlouhodobě na treku.
Za Pod 7 kilo
Vít Jindra
14. 12. 2021 18:44
23. 8. 2021 08:37
Materiál se může zdát jak příliš jemný, ale jako přístřešek slouží skvěle. Odolnost ponča máme otestovanou mnohaletým používáním, nikdy nás nezklamalo.
Opakovaně vydrželo i několikaměsíční nasazení od naší testerky Viktorky, která žádný jiný tarp nepoužívá a svým věcem dává opravdu hodně zabrat.
Doporučuji se odolnosti látky nebát a jako tarp pončo začít využívat ;)
Za Pod 7 kilo
Vít
8. 10. 2021 10:48
5. 8. 2021 11:27
26. 5. 2021 13:36
1. 5. 2021 17:32
10. 3. 2021 19:16
11. 8. 2020 18:56
28. 3. 2020 18:09
Jen doporučuju několik věcí - vždy ho skládejte zapnuté na pončo.
Až se dovalí vítr a bouřka a budete si ho chtít dát rychle na sebe, vzpomenete si na mě a vyhnete se velké plácací grotesce. Než vyrazíte, pokud hodláte nosit to jako pončo i přes velký batoh, nacvičte si, jak si to na sebe sami dáte. Já dám pončo na batoh, sroluju nad ramenní popruhy, dám si batoh na záda a přetáhnu pončo na sebe. Stejně to chce pláštěnku na batoh, z boku vám tam naprší, ale nosit pončo pod batohem je blbost.
Kdybyste lamentovali, jak to pončo do toho malého obalu narvat, tak ho nijak neskládejte, jen ho do něj narvěte pokrčené.
26. 9. 2019 22:13
Nikde se nic nepáře ani netrhá.
13. 9. 2019 10:28
10. 7. 2018 11:17
Při použití jako pláštěnka oceňuju pohodlnou kapuci s kšiltíkem a prodloužená záda (tzn. vejde se pod ni i větší batoh).
Naopak bych ocenila, kdyby tenhle produkt vyráběli Sea To Summit i v khaki nebo černé barvě.
(Autorka recenze dlouhodobě a zátěžově testuje vybavení pro Pod 7 kilo, občas ji můžete potkat v kamenné prodejně. Více recenzí, gear listů a tipů na cesty můžete najít na jejích stránkách Viktorčina Cesta tam http://cestatam.wixsite.com/cesta-tam)
22. 3. 2018 17:52
+ lehké a malé
+ elastické a tarp se tak vytvaruje podle potřeby
+ pro jednoho na tarp stačí
+ voda po tom stéká, jako by bála tam zůstat
Otvor pro hlavu se u tarpu musí pevně zavázat a i tak se v něm po dešti udělá rybník. Ale neproteče!
19. 8. 2021 09:43
Hodnocení zákazníků 86% Hodnocení (Jak funguje hodnocení)